Facebook

Opony leśne – czym się kierować przy zakupie?

Opony leśne – czym się kierować przy zakupie?

Opony do lasu powinny cechować się przede wszystkim wytrzymałością – jest to niezwykle ważny element w pracy na tak trudnym i wymagającym terenie. Wybór opon to czynnik kluczowy i w głównej mierze determinujący dalsze procesy, dlatego też przed zakupem warto zapoznać się z asortymentem oferowanym przez producentów oraz sprzedawców.

Opony do maszyn leśnych powinny być trwałe, twarde, a także posiadać wzmocnione ściany boczne. Ważnym elementem jest oplot stalowy, dzięki któremu ogumienie jest automatycznie zabezpieczone i bardziej odporne na przebicia oraz uszkodzenia mechaniczne. Wzmocnienie stalowe daje również możliwość obarczenia opony większym ciężarem. Warto zatem zainwestować w produkt, który będzie sprawdzać się przez wiele lat.

 

                                                                              

 

W naszym asortymencie posiadamy szeroki wybór specjalistycznych opon leśnych, przeznaczonych do ciągników, przyczep, skidderów, a także do harvesterów czy forwarderów. Niezwykle korzystna oferta cenowa naszej firmy opiewa zarówno na opony diagonalne – twarde, przeznaczone do ciężkich prac, jak i radialne, które dodatkowo sprawdzą się w transporcie.

 

                                                               

 

Nasz zespół profesjonalistów służy pomocą w doborze odpowiedniego ogumienia, z chęcią odpowiemy także na wszystkie Państwa pytania. Zachęcamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub mailową.

Westlake
Trelleborg
Dynamaxx
Continental
Double Coin
BKT
Tough
Bridgestone
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Firestone
Alliance