Facebook

📢John Deere prezentuje swój pierwszy, w pełni autonomiczny ciągnik🚜!

W trakcie konferencji prasowej na targach CES 2022 firma John Deere zaprezentowała swój pierwszy, w pełni autonomiczny ciągnik gotowy do produkcji na dużą skalę🤩. Amerykanie nie dość, że pokazali siłę prezentując od razu traktor dużej mocy💪, to w dodatku zapewniają, że będzie dostępny dla rolników jeszcze w tym roku😄. Maszyna powstała na bazie ciągnika serii 8R, który został zaprezentowany z kultywatorem do głębokiej uprawy 2430 z obsługą TruSet.
Oto kilka informacji technicznych, które przekazał nam producent:
1.Autonomiczny ciągnik ma sześć par kamer stereo🎥, które umożliwiają wykrywanie przeszkód w zakresie 360 stopni oraz kalkulowanie odległości.
2.Obrazy zapisane przez kamery przekazywane są poprzez głęboką sieć neuronową, która klasyfikuje każdy piksel w czasie około 100 milisekund i decyduje, czy maszyna może kontynuować pracę, czy się zatrzymać, w zależności od wykrytej przeszkody🚧.
3.Autonomiczny ciągnik stale sprawdza swoją pozycję względem swojej wirtualnej granicy upewniając się, że pracuje we właściwym obszarze i z dokładnością mniejszą, niż 2,5 cm🤏.
Aby użyć takiego ciągnika rolnik musi jedynie przetransportować maszynę na pole i skonfigurować jej pracę👍. Korzystając z systemu John Deere Operations Center Mobile użytkownik może uruchomić ciągnik na ekranie swojego telefonu komórkowego📲. W czasie, gdy maszyna pracuje, rolnik może opuścić pole, aby skupić się na innych zadaniach jednocześnie monitorując status ciągnika na swoim urządzeniu mobilnym😎.
System John Deere Operations Center Mobile daje dostęp do zdjęć, filmów oraz danych w czasie rzeczywistym oraz pozwala rolnikowi dostosować odpowiednią prędkość, głębokość, oraz inne parametry🤯. W przypadku wystąpienia anomalii lub problemów z maszyną, użytkownik dostanie powiadomienie na swoje urządzenie mobilne i będzie w stanie dokonać właściwych zmian, aby wznowić pracę maszyny🚨. Już niedługo producent ujawni więcej informacji.
✅Pełną ofertę naszych opon znajdziecie na:
👉www.ditopony.pl👈

 

📢John Deere prezentuje swój pierwszy, w pełni autonomiczny ciągnik🚜! 1

Maxam
Tianli
Westlake
Trelleborg
Dynamaxx
Continental
Double Coin
BKT
Bridgestone
Nokian
Michelin
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Firestone
Alliance