opony leśne

Wybierz rozmiar felgi:


Opony do maszyn leśnych – odpowiedni wybór gwarancją komfortowej i bezpiecznej pracy.

Prace w lesie są niezwykle wymagające. Należy więc zadbać o to, by maszyny wykorzystywane do tych prac wyposażone były w jak najlepsze części. Reguła ta tyczy się również opon. Używanie niskobudżetowych produktów może się wiązać z przedwczesnym zużyciem, generującym dodatkowe koszta. Opony nieodpowiednio dobrane, o nieodpowiedniej nośności to także spore zagrożenie dla bezpieczeństwa – słaba opona, bez wzmocnienia może gwałtownie pęknąć, stanowić zagrożenie nie tylko dla sprzętu, lecz także osób, przebywających w pobliżu pojazdu.

Czym powinny wyróżniać się opony do harvestera?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych maszyn przy pracach leśnych jest harvester, bardziej znany w naszym kraju jako kombajn zrębowy. Wybierając opony do harvestera należy przede wszystkim kierować się technologią wykonania. W odróżnieniu od zwykłych opon, opony do harvestera muszą być wzmocnione, z odpowiednim bieżnikiem, zapewniającym doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Warunki w obszarach leśnych

Jak wybierać opony do forwardera?

Forwarder jest samozaładowczą maszyną przeznaczoną do zbierania niewielkich elementów drewnianych. Jej celem jest szybkie zebranie i przetransportowanie drewna z miejsca zrębu, dlatego też musi doskonale radzić sobie w najtrudniejszym nawet terenie. Wybierając opony do forwardera należy brać pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania opony. Całość konstrukcji winna być dodatkowo wzmocniona, by utrzymać duże obciążenie. Ze względu na warunki pracy należy wybierać taki bieżnik, który zapewni bezproblemowe przemieszczanie się zarówno po zaśnieżonych jak i podmokłych gruntach.

Opony do maszyn leśnych – cena czy jakość?

Odpowiedź może być tylko jedna – wybierając opony do maszyn leśnych należy kierować się tylko jakością. Im lepsze parametry techniczne i nośność, tym większe szanse na to, iż opony do maszyn leśnych będą nadawały się do eksploatacji w dłuższej perspektywie czasu, zapewniając nie tylko komfort, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas prac leśnych operuje się dużymi ciężarami, dlatego też kwestię bezpieczeństwa należy traktować priorytetowo.

Double Coin
BKT
Tough
Bridgestone
Primex
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Solideal
Firestone
Alliance