Facebook

Opony Continental

Opony Continental – słów kilka o tej marce

Przedsiębiorstwo Continental jest wielonarodowościowym koncernem, którego działalność polega na produkcji bezpiecznych, wydajnych i nastawionych na osiągi opon do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych oraz jednośladów. Zostało ono założone w 1871 roku pod nazwą Continental-Caoutchouc und Gutta-Percha Compagnie. Firma ta szybko stała się potentatem ogumienia na rynku niemieckim – w roku 1955 Continental jako pierwsza niemiecka firma, rozpoczęła produkcję bezdętkowych opon. W latach 50. do 80. XX wieku rozwinęła swoje skrzydła na rynku globalnym poprzez liczne przejęcia firm, takich jak Uniroyal czy General Tire Inc., stając się efektywnie wiodącym producentem opon na świecie. Dziś Continental plasuje się w pierwszej 5 największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie.

Polski oddział firmy Continental pojawił się w 2001 roku z siedzibą w Warszawie.

Co można znaleźć w ofercie Continental?

Do przedsiębiorstwa Continental należą marki Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor, Matador oraz Sportiva.

Marka Continental oferuje szeroki zakres opon do maszyn rolniczych, budowlanych, jak i osobowych i ciężarowych. W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć między innymi nowoczesne ogumienie do ciągników rolniczych w bieżnikach Tractor 70, Tractor 85 i TractorMaster.

Wśród opon budowlanych, do wózków widłowych zalecamy opony Continental z serii SC20 oraz z serii IC10.

Westlake
Trelleborg
Dynamaxx
Continental
Double Coin
BKT
Tough
Bridgestone
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Firestone
Alliance