opony rolnicze

Wybierz rozmiar felgi:


Opony do maszyn rolniczych – dlaczego warto zainwestować w jakość?

W poprzednim ustroju panowało przekonanie, iż w sprzęty rolnicze nie należy inwestować, gdyż ich celem jest wykonanie pracy pod sporym obciążeniem i zużycie eksploatacyjne jest rzeczą naturalną. Dziś filozofia gospodarki sprzętowej znacząco się zmieniła. Stawia się na elementy wysokiej jakości, pozwalające na długotrwałą i bezproblemową eksploatację, co pozwala na minimalizację kosztów.

Opony do ciągnika – dlaczego wzmocnione są lepsze?

Wielu rolników staje przed odwiecznym dylematem, jakie opony do ciągnika będą najlepsze. Spora część będzie kierowała się ceną, znakomita jednak większość postawi jednak na jakość. Z racji tego, iż ciągniki poruszają się nie tylko po polach, lecz także po drogach publicznych, należy zadbać o to, by opona zapewniała jak najwyższą przyczepność, przy równoczesnym zachowaniu jak największej nośności i wytrzymałości, uwzględniającej obciążenia, na które narażona będzie maszyna – mowa tu nie tylko o przyczepach, lecz także maszynach rolniczych, które będą do ciągnika podpięte.

Opony do kombajnów – rozwiązania dedykowane są najlepszym wyborem?

Producenci często wskazują, jakie parametry powinny posiadać opony do kombajnów. Należy się do tych zaleceń stosować, gdyż zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania maszyny. Dedykowane opony do kombajnów, charakteryzujące się odpowiednią nośnością i konstrukcją, zapewniającą odporność na obciążenia na wielu płaszczyznach, pozwalają na długie użytkowanie bez ryzyka przedwczesnego zużycia. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo opony do kombajnów różnego rodzaju – w razie jakichkolwiek wątpliwości z chęcią je rozwiejemy.

Jakie opony do przyczep będą najlepszym wyborem?

Wybierając opony do przyczep rolniczych należy brać pod uwagę wiele elementów. O ile o takich rzeczach jak rozmiar nie trzeba wspominać, o tyle bardzo istotna jest kwestia nośności. Element ten jest bardzo często bagatelizowany, przez co opony do przyczep poddawane są nadmiernemu obciążeniu i ulegają zużyciu w nienaturalnie szybkim tempie. Uwzględniając dopuszczalną masę całkowitą przyczepy oraz rzeczywiste obciążenie produktami, które będą się nań znajdować, dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na opony do przyczep o wyższej nośności, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia opony, będącego następstwem przeciążenia.

Double Coin
BKT
Tough
Bridgestone
Primex
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Solideal
Firestone
Alliance