opony przemysłowe

Wybierz rozmiar felgi:


Opony do maszyn przemysłowych – jakość, w którą warto inwestować!

Przemysł kojarzy się nam wszystkim z ciężkimi maszynami, poddawanymi intensywnej eksploatacji. To właśnie dlatego maszyny te muszą być w pełni sprawne, gdyż każdy przestój generuje koszta. Trzeba odpowiednio dbać o wszystkie elementy tych maszyn, by ich eksploatacja była jak najmniej awaryjna. Należy uwzględniać w tym również opony przemysłowe.

Opony budowlane (opony do sprzętu budowlanego) – jakie kryteria są najważniejsze?

W przypadku opon do sprzętu budowlanego bardzo ważnym elementem jest ich nośność. To właśnie ten parametr określa, jakiemu obciążeniu dany model opony może być poddany, by nie stanowiło to żadnego zagrożenia dla użytkownika. Opony budowlane winny być także odpowiednio wzmocnione – eksploatowane będą często w trudnym terenie, gdzie ryzyko uszkodzenia będzie wysokie. Najlepszym wyborem są więc opony renomowanych producentów, których ogumienie możemy spotkać na placach budowy na całym świecie.

Opony do koparko ładowarek – dlaczego jakość jest najważniejsza?

Na niemalże każdym placu budowy możemy znaleźć koparko ładowarki. Maszyny te stanowią jeden z ważniejszych składników parku maszynowego firm budowlanych i to właśnie one są maszynami najintensywniej eksploatowanymi. Wysokiej jakości opony do koparko ładowarek to przede wszystkim gwarancja bezpiecznego użytkowania. W przypadku opon słabej jakości istnieje ryzyko ich uszkodzenia nawet pod wpływem dopuszczalnego obciążenia. Renomowani producenci przykładają szczególną uwagę do bezpieczeństwa eksploatacji, dlatego też swoich produktach stosują specjalne wzmocnienia, dzięki czemu opona jest bardziej odporna zarówno na zużycie eksploatacyjne jak i fizyczne uszkodzenia.

Opony do maszyn górniczych – profesjonalne opony do ekstremalnej roboty!

Przemysł górniczy to przede wszystkim praca w ekstremalnych warunkach – wysoka temperatura i wilgotność powietrza i duże obciążenie. Tutaj nie ma miejsca na bylejakość. Opony do wozideł muszą być niezawodne – każda awaria oznacza przestój maszyny i zaburzają harmonogram prac. Tylko renomowani producenci są w stanie zagwarantować, iż mimo tak trudnych warunków ich opony do wozidła będą eksploatowane w czasie określonym przez producenta, niezależnie od warunków, w jakich przyjdzie im pracować.

Double Coin
BKT
Tough
Bridgestone
Primex
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Solideal
Firestone
Alliance