Facebook

Nowe rozdrabniacze Doppstadt

Od października tego roku, Doppstadt oferuje nową linię maszyn

rozdrabniacz1

Specjalnością Doppstadt jest ochrona środowiska. Najnowsze rozdrabniacze AK 560 Eco Power i AK 560 Eco Power Plus służą do szybkiego rozdrabniania biomasy i starodrzewiu. Są przy tym bardziej oszczędne – zużycie paliwa jest o wiele mniejsze niż w przypadku wcześniejszych modeli.

 

Seryjna produkcja rusza w 2016 roku.

 

Thomas Diekman, menedżer produktu, wyjaśnia: “Urządzenia mobilne konstruowane są z myślą o ciągłej eksploatacji w obszarze recyklingu. Charakteryzując się dużą przepustowością oraz podawaniem materiału automatycznie dostosowującym się do obciążenia, nadają się one do przerobu starodrzewu, palet drewnianych, zrzyn tartacznych, dłużycy, elementów korzeni, bioodpadów oraz paliw zastępczych. Recykler AK 560 można szybko dostosować do najróżniejszych wymagań w miejscu jego zastosowania.“

rozdrabniacz2

Maszyny posiadają nowoczesny układ rozdrabniający: najpierw wsad trafia na belkę kruszącą, która rozłupuje zbyt duże elementy, jednocześnie chroniąc komórkę obróbczą przed niechcianymi elementami. Potem górna płyta rozdrabniająca posiadająca zęby z Hardoxu lub wymienną listwę tnącą, wraz z wahliwymi bijakami rozdrabnia materiał. Ostateczny kształt i rozmiar zrębki regulowany jest przez operatora, który dobiera odpowiedni kosz rozdrabniający. Wielkość oczek waha się od 30 mm do 400 mm. Wymiana nie wymaga narzędzi i jest bardzo sprawna.

 

 

Jak przystało na firmę dbającą o ochronę środowiska przyrodniczego, Doppstadt zadbał by rozdrabniacze spełniały najnowsze normy emisji spalin Tier 4 final. AK 560 są napędzane silnikiem wysokoprężnym Mercedes-Benz (MTU Motor 6 R 1300).

rozdrabniacz3

Źródło: www.firmylesne.pl

Maxam
Tianli
Westlake
Trelleborg
Dynamaxx
Continental
Double Coin
BKT
Bridgestone
Nokian
Michelin
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Firestone
Alliance