Facebook

opony leśne

Szukaj rozmiaru opony lub podaj rozmiar felgi:

Wyświetl wszystkie rozmiary

Największy wybór opon leśnych w najlepszych cenach. Skorzystaj z naszego profesjonalnego doradztwa przy wyborze odpowiedniego ogumienia. Spośród szerokiej oferty znajdą Państwo u nas miedzy innymi odpowiednie opony do ciągników leśnych, przyczep leśnych, LKT, skidderów, forwarderów czy harvesterów. Zapewniamy ogumienie dla takich producentów sprzętu jak John Deere, Valtra, Case, Fendt, New Holland czy Claas.

Opony do maszyn leśnych – odpowiedni wybór gwarancją komfortowej i bezpiecznej pracy.

Prace w lesie są niezwykle wymagające. Należy więc zadbać o to, by maszyny wykorzystywane do tych prac wyposażone były w jak najlepsze części. Reguła ta tyczy się również opon. Używanie niskobudżetowych produktów może się wiązać z przedwczesnym zużyciem, generującym dodatkowe koszta. Opony nieodpowiednio dobrane, o nieodpowiedniej nośności to także spore zagrożenie dla bezpieczeństwa – słaba opona, bez wzmocnienia może gwałtownie pęknąć, stanowić zagrożenie nie tylko dla sprzętu, lecz także osób, przebywających w pobliżu pojazdu.

Opony do maszyn leśnych – cena czy jakość?

Odpowiedź może być tylko jedna – wybierając opony do maszyn leśnych należy kierować się tylko jakością. Im lepsze parametry techniczne i nośność, tym większe szanse na to, iż opony do maszyn leśnych będą nadawały się do eksploatacji w dłuższej perspektywie czasu, zapewniając nie tylko komfort, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Podczas prac leśnych operuje się dużymi ciężarami, dlatego też kwestię bezpieczeństwa należy traktować priorytetowo.

Jak wybrać opony do forwardera i harvestera?

Jedną z najczęściej wykorzystywanych maszyn przy pracach leśnych jest harvester, bardziej znany w naszym kraju jako kombajn zrębowy. Wybierając opony do harvestera należy przede wszystkim kierować się technologią wykonania. W odróżnieniu od zwykłych opon, opony do harvestera muszą być wzmocnione, z odpowiednim bieżnikiem, zapewniającym doskonałą przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Warunki w obszarach leśnych.Forwarder jest samozaładowczą maszyną przeznaczoną do zbierania niewielkich elementów drewnianych. Jej celem jest szybkie zebranie i przetransportowanie drewna z miejsca zrębu, dlatego też musi doskonale radzić sobie w najtrudniejszym nawet terenie. Wybierając opony do forwardera należy brać pod uwagę przede wszystkim jakość wykonania opony. Całość konstrukcji winna być dodatkowo wzmocniona, by utrzymać duże obciążenie. Ze względu na warunki pracy należy wybierać taki bieżnik, który zapewni bezproblemowe przemieszczanie się zarówno po zaśnieżonych jak i podmokłych gruntach.

Opony do skidderów - po czym poznać solidną oponę?

Praca w terenach leśnych jest niezwykle wymagająca. Bardzo trudny teren, z częstokroć niestabilną nawierzchnią, ryzykiem natrafienia na ukryte pod wierzchnim poszyciem - to wszystko sprawia, iż szczególnie narażone na uszkodzenia są opony do skidderów. Muszą się więc one wyróżniać bardzo solidną konstrukcją - jedną z najważniejszych rzeczy jest odpdorność na uszkodzenia mechaniczne. Wzmocnienie czoła opony jak i bocznych krawędzi sprawia, iż eksploatacja opony będzie możliwa w dłuższej perspektywie czasu niż w przypadku opon pozbawionych takich wzmocnień, co znajduje swoje ekonomiczne uzasadnienie w zmniejszeniu częstotliwości przestojów spowodowanych koniecznością wymiany uszkodzonej opony. Bardzo istotnym elementem jest również konstrukcja opony, zapewniająca przyczepność. Skidder w terenie musi poruszać się pewnie, nie narażając się na ryzyko zakopania w grząskim gruncie.

Najczęściej spotykane rozmiary opon leśnych:

Zobacz nasze filmy o oponach leśnych!

Zachęcamy do zakupów. Wierzymy, że odnajdziesz u nas interesujący Cię produkt i skorzystasz z pomocy naszych specjalistów. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Maxam
Tianli
Westlake
Trelleborg
Dynamaxx
Continental
Double Coin
BKT
Bridgestone
Nokian
Michelin
Fulda
Taurus
Ozna
Cultor
Mitas
Hankook
Magna
Aeolus
Firestone
Alliance